Dr hab. n. med I n. o zdr. Paweł Łęgosz. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Ukończył Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Wydział lekarski oraz Wydział zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus.
Adiunkt habilitowany, pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dyrektor ds. Lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Uczestnik ponad dwustu sympozjów, kursów, krajowych i zagranicznych potwierdzonych certyfikatami uczestnictwa:
Europa :
– coroczne kongresy European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology, London Hip Meeting, Bristol Hip Meeting, kongresy Orthopaedic Research United Kingdom.
Stany zjednoczone:
– American Academy of Orthopaedic Surgeons, Current Concept in Joint Replacement.
Ma Ukończone kursy kadawerowe z zakresu technik miniwazyjnych z zakresu aloplastyki stawu biodrowego, aloplastyki stawu kolanowegoramiennego w Niemczech, Austrii, Belgii, Anglii, Francji, Izraelu i w USA.
Odbył staż naukowy z onkologii narządu ruchu w Padwie. Prelegent na licznych zjazdach krajowych i zagranicznych. Wykładowca i nauczyciel uniwersytecki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Konsultant medyczny wielu sławnych sportowców: Mariusz Pudzianowski, Przemysław Saleta, uczestnik jako licencjonowany corner w około 50 galach bokserskich i MMA.
Głównym zainteresowaniem jest chirurgia stawu biodrowego i kolanowego oraz onkologia ortopedyczna. Jest jednym z nielicznych w Polsce chirurgów podejmujących się zabiegów „bez krwi” oraz stosujących mini-inwazyjny dostęp przedni do stawu biodrowego umożliwiający bardzo szybki powrót do codziennych zajęć po operacji wymiany stawu biodrowego. Pionier zastosowania implantów custom made w ortopedii rekonstrukcyjnej stawu biodrowego.
Zajmuje się również leczeniem przerzutów nowotworowych do kości z użyciem endoprotez nowotworowych, leczeniem złamań okołoprotezowych stawu biodrowego.